ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BİYOLOJİ BÖLÜMÜ

 U. Ü. Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde sürdürülmekte olan akreditasyon çalışmaları kapsamında “Mezunlarla İlişkiler ve Dış Paydaşlarla İletişim Komisyonu” koordinatörlüğünde düzenlenen 5. Mezunlar Paneli 04 Aralık 2014 Perşembe günü saat 14:00 de Rektörlük A salonunda gerçekleştirildi.

Ersin ESER, Fatma ALICI, Hülya KURNAZ, Necdet ATALAY, Rukiye UYSAL’ ın davetli panelist olarak katıldığı toplantıya dinleyici olarak katılan biyoloji mezunu ve aynı zamanda yüksek lisans öğrencisi olan Seher ALP’ e de söz verildi.

Dental implant elemanlarının tanıtım ve pazarlaması alanında, hasta koordinatörlüğü ve laboratuvar sekreterliği, tüp bebek uygulamaları, eğitim alanında ve adli tıp kurumunda görev yapan panelistler çalışma alanlarının olanak ve zorlukları konusunda bilgiler verdiler.

Öğrencilerin yapması gereken çabaları da vurgulayan panelistler lisans eğitimi sırasında kendilerine kattıkları artıların iş bulma konusunda kendileri için ayrıcalık olabileceğini belirttiler.

Konuşmacılar bugün elde ettikleri başarılarının yoğun çabalar sonunda kazanıldığını vurgulayarak öğrencilerin azimli olmalarını ve her zaman kendi çalışma alanları konusunda yardımcı olabileceklerini hatırlattılar.
Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü
© Dr. Murat SEVİNÇ