ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BİYOLOJİ BÖLÜMÜ

    Uludağ Üniversitesi, Fen–Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde sürdürülmekte olan akreditasyon çalışmaları kapsamında yer alan “BİYOLOJİ ÖĞRENCİLERİ, BİYOLOGLAR ve İLGİLİ MESLEK SORUMLULARI ile TANIŞMA PANELİ 3" 19 Aralık 2013 Perşembe günü, Saat: 14:30’da, Rektörlük A salonunda gerçekleştirildi.

      Açılış konuşmalarında lisans ve yüksek lisans öğrencilerini bilgilendirmek ve örnek oluşturması açısından büyük önem taşıyan bu tür toplantıların yararına değinen Fakülte Dekanı Prof. Dr. İsmail Naci CANGÜL ve Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürcan GÜLERYÜZ’ün konuşmalarının ardından farklı meslek gruplarını temsil eden panelistler sunumlarını yaptılar.

      Panelin soru cevap bölümünde ise birçok öğrenci panelistlere mezuniyet sonrasında ilgili meslek alanlarında başvuru koşullarının neler olduğu ve çeşitli sertifika programlarından yararlanma konusunda sorular yöneltti. Özellikle son sınıf öğrencilerinin mezuniyetlerinin yaklaşmış olması nedeniyle hazırlık için az zamanlarının kaldığını ve ilk sınıflarda olan öğrencilerin erken bilgi sahibi oldukları için kendilerine göre daha şanslı oldukları belirtmeleri dikkat çekiciydi.

      Değerli görüş ve önerilerini paylaşan panelistler:

     1-Doç. Dr. Berrin Avcı: Uludağ Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Histoloji, Embriyoloji Ana Bilim Dalı.

     2-Burcu Şerbetçioğlu: Matematik Etüd Merkezi Sorumlusu, İstanbul.

     3-Fatma Nesrin Arda: Gazi Anadolu Lisesi, Biyoloji Öğretmeni, Bursa.

     4- Hakan Tosunoğlu: Gıda ve Yem Kontrol Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Bursa.

     5-Nurdan Demirci: Özlüce Bella Shine Güzellik Merkezi, Bursa.

     6-Raşit Oran: Meyve Bahçeleri Danışmanı, Çeşit Islahçıları Temsilcisi (Viveros Provedo, Irta).

     7- Retip Başak: ASZ Kimya Tıbbi Sağlık Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. Devlet ve Özel Hastanelere Malzeme          Satış Elemanı ve Cihaz Teknik Servis Danışmanı, Hatay.

 
12
 
34
 
56
 
78
 
910


Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü
© Dr. Murat SEVİNÇ