ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BİYOLOJİ BÖLÜMÜ

Biyoloji Öğrencilerinin Bazı Meslek Sorumluları ile Tanışma Toplantısı

Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü tarafından 29 Kasım 2012 Perşembe günü U. Ü. Rektörlük A Salonunda düzenlenen; Mezunlar, İşverenler, Biyoloji Bölümü Öğrencileri ve Biyoloji Bölümü Öğretim Üye ve yardımcılarının katılımı ile gerçekleşen "Biyoloji Öğrencileri, Biyologlar ve İlgili Meslek Sorumluları ile Tanışma” konulu toplantıya aşağıda isimleri ve çalıştıkları kurumları belirtilen konuşmacılar katılmışlardır.

Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükran DERE'nin açılış konusmasının ardından, panelistler öğrencilerin kendilerini donanımlı bireyler haline getirebilmeleri için neler yapmaları gerektiğini açıklayarak yıllara dayalı deneyimlerini öğrencilerle paylaşmışlardır. Değerli konuşmacıların stajın yararlarını açıklamaları üzerine bazı öğrencilerin staj yapabilme olanaklarını araştırabilmek için konuklardan randevu talebinde bulunmaları toplantının ilk geri dönüşleri olarak değerlendirilmiştir. Biyoloji Bölümü öğretim üyeleri de biyoloji mezunlarının iş olanağı bulabilecekleri farklı sektör sorumluları ile benzer toplantıların düzenlenmesinin yararlı olacağını bir kez daha vurgulamışlardır.

PANELİSTLER:

Cem AKYÜZ, Embriyolog, Bursa Tüp Bebek Merkezi, Uluyol Cad. Osmangazi, BURSA.

Fatma Nesrin ARDA, Biyoloji Öğretmeni, Gazi Anadolu Lisesi, Osmangazi, BURSA.

Ferda BAYSAN, Biyolog, Laboratuvar Sorumlusu, Medikal Park Hastanesi, BURSA.

Harun Seçkin, Müdür, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Gıda ve Yem Kontrol ve Merkez Araştırma Enstitüsü, Hürriyet, BURSA.

Umut GÖYMEN, Mustafa Nevzat İlaç Firması Yetkilisi, Orhaneli Bulvarı, Lefkoşa Cad. Nilüfer, BURSA.

Güngör KANKAYA, Dershane Yöneticisi, Matematik Destek Merkezi, Akpınar Mah. Hancı Cad. Aksa İnşaat, Osmangazi, BURSA.
Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü
© Dr. Murat SEVİNÇ