ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
BİYOLOJİ BÖLÜMÜ

Bölümümüz Lisans Programı; Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından beş yıllığına akredite edildi.

Bölümümüz, 2011 yılında başlattığı akreditasyon çalışmalarının meyvesini aldı. Lisans programımız, 14-16 Aralık 2014 tarihleri arasında FEDEK tarafından değerlendirilerek akredite edildi.

Değerlendirme toplantısı, Uludağ Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Kamil DİLEK, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Saim KILAVUZ, Prof. Dr. Müfit PARLAK ve Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. M. Ayberk KURT’un katılımıyla Rektörlük A salonunda yapıldı.

Törende FEDEK değerlendirme ölçütleri dikkate alınarak hazırlanan rapor, FEDEK Takımı adına Prof. Dr. Çimen ATAK tarafından sunuldu.

Raporda, bölümümüzün genç ve dinamik akademik kadro yapısının, öğretim üyelerinin yüksek yayın performansının, Türkiye’de az sayıda bulunan Herbaryum ile Zooloji Müzesi’nin ve Uludağ Biyoloji Topluluğu (UBİT) tarafından düzenli olarak yapılan Öğrenci Kongrelerinin lisans eğitiminde önemi dile getirilerek bölümün bu anlamda güçlü olduğu vurgulandı.

Bölümümüz, Fen-Edebiyat Fakültesi’nde akreditasyon değerlendirme sürecini ilk olarak tamamlayan bölüm oldu.

 
 
 
 
 
 
 
 

Uludağ Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü
© Dr. Murat SEVİNÇ